Kurzy.cz Světové trhy ATX Změna {value}% Objem: {value}milKč Dow Jones Změna {value}% Objem: {value}milKč CAC 40 Změna {value}% Objem: {value}milKč FTSE 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč DAX Změna {value}% Objem: {value}milKč S&P 500 Změna {value}% Objem: {value}milKč Hang Seng Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq Composite Změna {value}% Objem: {value}milKč Nikkei 225 Změna {value}% Objem: {value}milKč

Dlouhodobé výsledky společností nevznikají samy od sebe, ale vytvářejí je jejich managementy podle svých znalostí, zkušeností, preferencí, ale i svých osobních zájmů. Skvělé managementy jsou pak schopny dlouhodobě dosahovat skvělých výsledků a právě takové managementy v trhem podhodnocených společnostech vyhledává program PROSPERITA ROAM.

Posláním fondu

je shromažďovat a zhodnocovat finanční prostředky jednotlivých podílníků, kvalifikovaně a s přiměřeným rizikem je investovat na kapitálových trzích do dočasně podhodnocených, ale fundamentálně silných titulů s nejlepšími manažery a očekávaným vyšším růstem a tak dosahovat vyšší než průměrný výnos.

Cíle fondu

Naši podílníci investují do fondu PROSPERITA, protože očekávají vyšší než průměrný výnos.

  • Profesor Jeremy Siegel zdokumentoval, že akcie i zisky průměrných společností rostly nominálně za posledních 200 let zhruba o 9 -10 % ročně! A to přes řadu válek a ekonomických a politických krizí. („Investice do akcií – běh na dlouhou trať“). Proto dlouhodobý výnos 10% ročně je spodní hranice našeho úsilí.
  • „Navzdory devíti recesím vzrostla nominální hodnota akciového trhu od roku 1945 do roku 1999 (54 let) 63 násobně, neboť zisky společností vzrostly 54 násobně. Zisky jsou hnací silou trhu.“ (Peter Lynch, Robert Shiller: „Investiční horečka“, str. 207)
  • Podle databáze Chicagské university vyplývá, že od roku 1926 do roku 2015 obstaralo 86 nejlepších společností 50% veškerého růstu amerického trhu!
  • Profesor Robert Hagen zjistil, že akcie 10 – ti % nejlepších společností rostly mezi lety 1979 – 1993 průměrně o 30 % ročně. Tedy třikrát rychleji než průměr všech amerických akcií… a i takové zhodnocení by nepochybně naši podílníci rádi akceptovali!

Více o poslání, strategii a cílech fondu